Dotacje unijne


Dofinansowanie na ochronę praw własności przemysłowej

Chcąc w jeszcze lepszy sposób zadbać o interesy naszych klientów
oferujemy pomoc w zdobyciu wsparcia finansowego na ochronę własności intelektualnej.

Program Operacyjny - Innowacyjna Gospodarka - Działanie 5.4
  Poddziałania 5.4.1. „Wsparcie na uzyskanie/realizację ochrony własności przemysłowej”


W ten sposób można dofinansować dwa typy projektów:

a) Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej

    Dotację otrzymać można na zgłoszenie wynalazku, wzoru użytkowego oraz wzoru przemysłowego  w procedurze krajowej, regionalnej (w tym Europejski Urząd Patentowy oraz OHIM) lub międzynarodowej (PCT).
    W zakres dotacji wchodzą koszty wynajęcia rzecznika patentowego dokonującego zgłoszenia uprawnionego do występowania przed właściwym organem ochrony własności przemysłowej. Obejmują one także pokrycie kosztów tłumaczenia, w tym tłumaczenia przysięgłego.


b) Wsparcie na realizację ochrony własności przemysłowej

    W tym przypadku dofinansowaniu podlega unieważnienie patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji, stwierdzenia wygasniecia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy lub prawa z rejestracji a także pokrycie kosztów  zwiazanych z prowadzeniem postepowania w danej instancji przez rzecznika patentowego. Dofinansowanie dotyczyć może opłat urzędowych za wniesienie pism w postepowaniu w danej instancji oraz tłumaczenia.


W zakresie dofinansowań unijnych współpracujemy z liderem w tej dziedzinie, firmą:

LECH CONSULTING

Firma Lech Consulting działa od 2005 roku.

Jej doradcy pozyskali ponad 500 dotacji unijnych na różne cele (ochrony patentowej, wdrożeń wynalazków oraz innowacyjnych technologii, działań rozwojowych, szkoleń, promocji itd.). Niewątpliwie jest najskuteczniejszą firmą w regionie, o czym świadczą listy dotowanych projektów, z którymi zapoznać się można >tutajWażnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]