Historia

 

 
   Wojciech Lech, założyciel i pomysłodawca Kancelarii, studia inżynierskie ukończył na Politechnice Gdańskiej w 1979 roku. W 1988 roku uzyskał uprawnienia rzecznika patentowego. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał pracując do 1993 roku na Akademii Techniczno- Rolniczej w Bydgoszczy (obecny Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy).
 
   Prywatną działalność gospodarczą w zakresie ochrony własności przemysłowej rozpoczął jeszcze w 1990 roku. Po wejściu w 1993 roku ustawy o rzecznikach patentowych (która umożliwiła działalność w ramach wolnego zawodu) zaczął prowadzić swoją firmę już oficjalnie pod nazwą Kancelaria Patentowa.
 
   Od tego czasu nasza Kancelaria nieprzerwanie zajmuje się ochroną własności przemysłowej w kraju i za granicą, która obejmuje m.in. znaki towarowe, wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, oznaczenia geograficzne, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, prawo autorskie, domeny internetowe, prawa do nazwy firmy, w tym różnego rodzaju spory.
 
   Kancelaria od wielu lat współpracuje również z zaufanymi rzecznikami patentowymi, prawnikami oraz konsultantami z różnych dziedzin nauki i technologii zarówno w kraju jak i za granicą. Ma to istotne znaczenie szczególnie przy międzynarodowej ochronie praw własności intelektualnej.
 
   Poprzez nasze pełne zaangażowanie i indywidualne podejście do każdej prowadzonej sprawy, nasi Klienci uzyskują doskonałe wsparcie w zakresie efektywnego zarządzania własnością intelektualną i przemysłową. Dzięki takiej postawie, zyskaliśmy opinię solidnego partnera biznesowego i z dumą możemy podkreślić fakt, że 1 sierpnia 2015 roku minął 25 rok naszej obecności na polskim rynku.
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]