POTOP

coburg_new%20%28702%29.jpg bydzia_old%20%28151%29.jpg
 Kopia Fontanny POTOP w Coburgu  1904 r. - odsłonięcie fontanny POTOP w Bydgoszczy    Rzecznik Patentowy Wojciech Lech jest wielkim sympatykiem idei odbudowy bydgoskiej fontanny POTOP. Ta monumentalna rzeźba-fontanna, mierząca 6 metrów wysokości istniała w naszym mieście w latach 1904-43. Pod koniec II Wojny Światowej została rozebrana przez Niemców w celu pozyskania metalu na cele wojenne.

    Poszukiwanie jej śladów w historii naszego miasta stało się dla Wojciecha Lecha wielką pasją. Od 2003 roku prowadzi on stronę Potop Bydgoszcz na której udało mu się zgromadzić i opublikować ogromną liczbę, często mających ponad 100 lat fotografii fontanny. Rzecznik patentowy zasiadał również przez wiele lat w zarządzie Stowarzyszenie Odbudowy Bydgoskiej Fontanny Potop, która doprowadziła już do częściowej rekonstrukcji pomnika.

    Nasza Kancelaria Patentowa od lat wspiera Stowarzyszenie a także stara się rozpowszechniać wiedzę o tej inicjatywie społecznej wśród naszych klientów.


Wierzymy, że już odbudowana Fontanna Potop stanie się jedną z największych atrakcji Bydgoszczy.
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]