Sprawy Sporne   W toku pracy naszej Kancelarii bardzo często mamy do czynienia ze sprawami spornymi pomiędzy przedsiębiorcami, które swój finał mają w sądzie albo przed Kolegium Orzekającym przy Urzędzie Patentowym.

   Wieloletnia praktyka pozwala nam wysunąć wnioski, że nie tylko prawnicy ale w niektórych przypadkach nawet sędziowie mają problemy z prawidłowym rozeznaniem się w kwestiach związanych z szeroko pojętą ochroną własności niematerialnej.

   Rzecznik Patentowy ma tą przewagę nad radcą prawnym lub adwokatem, że zajmuje się tylko pewnym wycinkiem prawa i działa w granicach wyznaczonych mu m.in. przez Ustawę Prawo własności przemysłowej. To sprawia, że na bieżąco ma styczność z problemami z którymi prawnicy spotykają się rzadziej.

   Uprawnienia Rzecznika Patentowego, jeżeli chodzi o prowadzenie spraw spornych reguluje Ustawa z dnia 11 kwietnia 2001 r. o rzecznikach patentowych (Dz. U. Nr 49, poz. 509).

   W Art. 9. 1. mówi ona, że:

"Rzecznik patentowy występuje w charakterze pełnomocnika w postępowaniu przed Urzędem Patentowym, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz przed innymi sądami i organami orzekającymi w sprawach własności przemysłowej".

   W tej kwestii rzecznik patentowy Wojciech Lech doświadczenie zdobywa już od 1988 roku. Po dołączeniu do zespołu Mikołaja Lecha absolwenta prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, udziela on na bieżąco wsparcia jeżeli chodzi o fachową wiedzę prawniczą w tym zakresie.


Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]